O nas

Krótko o nas. Jesteśmy nauczycielkami edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej posiadającymi kwalifikacje w zakresie edukacji Montessori do pracy w przedszkolu i szkole. Z pasji do pedagogiki Montessori chciałybyśmy pokazać w jaki sposób wykorzystujemy zdobytą wiedzę w codziennej pracy z dziećmi i tym samym zachęcić innych do stosowania tych praktyk w swoim zawodzie , domu czy po prostu posiadać wiedzę na ten temat.
Niestety tradycyjne szkoły i przedszkola podchodzą do ucznia szablonowo. Najważniejszy jest nauczyciel, który ma za zadanie kierować nauką dziecka. To on planuje zadnia, gdyż musi zrealizować podstawę programową w określonym czasie. Nie może pozwolić dzieciom na podejmowanie aktywności w odpowiednim dla nich okresie, tylko sam ustala co konkretnie w danym momencie mają się uczyć. Gdzie zatem mowa o indywidualizacji , na którą ponoć kładziony jest największy nacisk.
Pedagogika Montessori udowadnia nam, że może być inaczej. To uczeń odgrywa kluczową rolę w procesie nauczania , natomiast nauczyciel organizuje przyjazne uczniowi otoczenie do nabywania określonych umiejętności. To dziecko wybiera ten zakres wiedzy, który je w danym czasie interesuje i który jest zgodny z jego okresem wrażliwości. Nauczyciel inspiruje do nauki, jest tłem w procesie nauczania. Aby dziecko mogło zdobywać wiedzę, musi posiadać odpowiedni materiał dydaktyczny dzięki któremu samodzielnie będzie mogło korygować swoje błędy i cierpliwie dążyć do celu. W jaki sposób się to odbywa, na czym polega chciałyśmy właśnie Państwu w odpowiedni oraz przystępny dla każdego sposób zaprezentować. Mamy nadzieję, że każda osoba uczestnicząca w naszych kursach, szkoleniach, webinariach czy konsultacjach zdobędzie wiedzę, mnóstwo inspiracji oraz nowe narzędzia do pracy z dziećmi.

Aleksandra Nogalska

Pełna energii do działania pasjonatka metody Montessori z głową pełną pomysłów. Szczęśliwa mama dwójki dzieci zafascynowana edukacją pod każdym względem. Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej posiadająca kwalifikacje w zakresie pedagogiki Montessori dzięki skończonym studiom podyplomowym oraz kursie Polskiego Instytutu Montessori w Warszawie. Praca z dziećmi jest dla niej przyjemnością. W wolnym czasie biega, chodzi na spacery z psem oraz czyta książki. Pasję do bycia dobrym nauczycielem przekazali jej rodzice nauczyciele – również pasjonaci.

Magdalena Cwenar

Z wykształcenia nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, pedagog specjalny– oligofrenapedagog. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie pedagogiki Montessori , a także liczne kursy i szkolenia poszerzające kompetencje. Dzięki temu można ją nazwać również terapeutą Tomatisa oraz Integracji Sensorycznej. Praca z dziećmi daje jej ogromną radość i motywację do działania. Aktywne uczestniczenie w ich rozwoju i możliwość pokierowania nimi to dla niej niesamowite przeżycie, ale także wielka odpowiedzialność. Jest jednak pewna, że nie zamieniłaby tej pracy na żadną inną!
magda
Przewiń do góry

Prezent na dzień dobry