O nas

Krótko o nas. Jesteśmy nauczycielkami edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej posiadającymi kwalifikacje w zakresie edukacji Montessori do pracy w przedszkolu i szkole. Z pasji do pedagogiki Montessori chciałybyśmy pokazać w jaki sposób wykorzystujemy zdobytą wiedzę w codziennej pracy z dziećmi i tym samym zachęcić innych do stosowania tych praktyk w swoim zawodzie , domu czy po prostu posiadać wiedzę na ten temat.
Niestety tradycyjne szkoły i przedszkola podchodzą do ucznia szablonowo. Najważniejszy jest nauczyciel, który ma za zadanie kierować nauką dziecka. To on planuje zadnia, gdyż musi zrealizować podstawę programową w określonym czasie. Nie może pozwolić dzieciom na podejmowanie aktywności w odpowiednim dla nich okresie, tylko sam ustala co konkretnie w danym momencie mają się uczyć. Gdzie zatem mowa o indywidualizacji , na którą ponoć kładziony jest największy nacisk.
Pedagogika Montessori udowadnia nam, że może być inaczej. To uczeń odgrywa kluczową rolę w procesie nauczania , natomiast nauczyciel organizuje przyjazne uczniowi otoczenie do nabywania określonych umiejętności. To dziecko wybiera ten zakres wiedzy, który je w danym czasie interesuje i który jest zgodny z jego okresem wrażliwości. Nauczyciel inspiruje do nauki, jest tłem w procesie nauczania. Aby dziecko mogło zdobywać wiedzę, musi posiadać odpowiedni materiał dydaktyczny dzięki któremu samodzielnie będzie mogło korygować swoje błędy i cierpliwie dążyć do celu. W jaki sposób się to odbywa, na czym polega chciałyśmy właśnie Państwu w odpowiedni oraz przystępny dla każdego sposób zaprezentować. Mamy nadzieję, że każda osoba uczestnicząca w naszych kursach, szkoleniach, webinariach czy konsultacjach zdobędzie wiedzę, mnóstwo inspiracji oraz nowe narzędzia do pracy z dziećmi.

Aleksandra Nogalska

Pełna energii do działania pasjonatka metody Montessori z głową pełną pomysłów. Szczęśliwa mama dwójki dzieci zafascynowana edukacją pod każdym względem. Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej posiadająca kwalifikacje w zakresie pedagogiki Montessori dzięki skończonym studiom podyplomowym oraz kursie Polskiego Instytutu Montessori w Warszawie. Praca z dziećmi jest dla niej przyjemnością. W wolnym czasie biega, chodzi na spacery z psem oraz czyta książki. Pasję do bycia dobrym nauczycielem przekazali jej rodzice nauczyciele – również pasjonaci.

Magdalena Cwenar

Z wykształcenia nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, pedagog specjalny– oligofrenapedagog. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie pedagogiki Montessori , a także liczne kursy i szkolenia poszerzające kompetencje. Dzięki temu można ją nazwać również terapeutą Tomatisa oraz Integracji Sensorycznej. Praca z dziećmi daje jej ogromną radość i motywację do działania. Aktywne uczestniczenie w ich rozwoju i możliwość pokierowania nimi to dla niej niesamowite przeżycie, ale także wielka odpowiedzialność. Jest jednak pewna, że nie zamieniłaby tej pracy na żadną inną!